تبلیغات
ذی طوی - خلاصه ای از بیانات استاد عمار در حلقه معرفت، مربوط به تاریخ 93/03/07
نگاه کردن


موضوع : نمونه ای از آزادی یواشکی برای مردان و زنان

رهروان ولایت ـ آزادی یواشکی که این روزها مورد تبلیغ رسانه‌های غربی هست شامل هر چیزی که به طور مخفیانه در مخالفت با دین به بهانه آزادی و آن هم به صورت یواشکی صورت بگیرد می‌شود.

بی‌حجابی و بی‌حیایی تنها مختص زنان نیست که بگوییم بی‌حجابی و آزادی یواشکی فقط توسط زنان صورت می‌گیرد بلکه توسط مردان هم انجام می‌شود.

مثلا چشم چرانی یکی از عواملی است که معمولا مردان آن را انجام می‌دهند، چشم چرانی نگاه گناه آلودی است که پروردگار عالم، مردان و زنان را از آن منع کرده و دستور بر حفظ نگاه خود از چیزهایی که نباید ببینند داده است. [1]

چشم چرانی عموما به طور یواشکی و پنهانی صورت می‌گیرد و دشمنان اسلام از همین چشم چرانی هم دست برنداشته و با آزادی یواشکی به دنبال چشم چران کردان مردان و زنان ما هستند به گونه‌ای که نگاه حرام برای آنها عادی شود و آلوده در گناه شوند.

وقتی نگاه حرام مخصوصا برای مردان عادی شد مسمومیتی در باطن ایجاد می‌شود که حسرت طولانی در دنیا و آخرت ایجاد می‌کند که امام صادق(علیه‌السلام) در مورد این نگاه حرام اینگونه می‌فرماید: «تیر نگاه [حرام] مسموم است و از کمان شیطان پرتاب می‌شود. چه بسیار نگاه کوتاه که حسرت طولانى به بار آورده است.» [2]

دشمن با آزادی یواشکی که یک مصداق آن نگاه حرام و یا همان چشم چرانی است، به دنبال این می‌باشد که نگاه حلال از مرد و زن گرفته شده و نگاه مسموم و حرام در جامعه رواج پیدا کند.

از عواقب این نگاه مسموم برای فردی که نمی‌تواند جلوی نگاه حرام خود را بگیرد و به اصطلاح، عادت بر چشم چرانی دارد، این استکه حتما دچار بیماری روحی و روانی خواهد شد.

از نظر کلیه روانشناسان چشم چرانی یک نوع انحراف قلمداد می‌شود. این انحراف هرگاه در کسی به‌وجود آید قابل توقف نخواهد بود و هر لحظه بر میزان آن افزوده خواهد شد.

یک فرد چشم چران هرگز با چند ساعت چشم چرانی نمودن قانع نمی‌شود و این حالت کم کم در او یک حالت وحشیانه و حیوانی خاصی بوجود می‌آورد و رفته رفته او را به یک بیماری انحراف روانی دیگر به نام (evojuerism) مبتلا می‌سازد.

در این حال بیمار از تماشای بدن عریان و ... لذت می‌برد و این مرحله مقدمه ی ایجاد سادیسم* است.[3]

در کلامی امام علی (علیه‌السلام) برای آرامش روحی و روانی افراد اینگونه فرمودند: «النَّظَرُ سَهْمٌ مِنْ سِهَامِ إِبْلِیسَ مَسْمُومٌ وَ کَمْ مِنْ نَظْرَةٍ أَوْرَثَتْ حَسْرَةً طَوِیلَةً؛ کسى که چشم خود را فرو بندد، دل خویش را راحت کرده و آسایش داده است» [4]

---------------------------------

پی‌نوشت:
1. (( قُل لِّلْمُؤْمِنِینَ یَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ وَیَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ ذَلِكَ أَزْكَى لَهُمْ إِنَّ اللَّهَ خَبِیرٌ بِمَا یَصْنَعُونَ ﴿۳۰﴾ وَقُل لِّلْمُؤْمِنَاتِ یَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَارِهِنَّ وَیَحْفَظْنَ ... ﴿۳۱﴾ قرآن کریم سوره نور))

2. «النَّظَرُ سَهْمٌ مِنْ سِهَامِ إِبْلِیسَ مَسْمُومٌ وَ کَمْ مِنْ نَظْرَةٍ أَوْرَثَتْ حَسْرَةً طَوِیلَةً»؛ کافی ج ‏5 ص 559

3. محمدباقر راستگو،برای چشمهایت ص34، برهان تهران

4. تمیمی آمدی، عبد الواحد بن محمد، غرر الحکم و درر الکلم، محقق و مصحح: رجائی، سید مهدی،‏ ص 663، دار الکتاب الإسلامی، قم، چاپ دوم، 1410ق.

* سادیسم عبارت است از علاقه به آزار رساندن دیگران به صورت جسمی، روانی و جنسی، طوری که این آزار رساندن موجب لذت و آرامش فرد آزاررسان شود.


طبقه بندی: استاد عمار، 
برچسب ها: چشم چرانی، آزادی یواشکی، هرزگی،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام